1. Ke konzultaci se dostavte asi 10 – 15 minut před stanoveným časem, do čekárny ve 2. patře budovy Viviena na Vídeňské 6 v Centru žilní chirurgie VASCUMED v Brně. Snažíme se o maximální přesnost, nicméně někdy můžeme nabrat menší zpoždění, většinou způsobené prodloužením předchozí konzultace či pozdním příchodem některých z klientů před Vámi.     

  2. Základní vstupní konzultace trvá přibližně 20 minut, je při ní probrána Vaše osobní anamnéza se zaměřením na žilní choroby a jste klinicky vyšetřen/a.  Na základě toho pak s Vámi prodiskutujeme a vysvětlíme možnosti léčby. Aby byla konzultace kompletní, je vhodné a také výhodné, abyste si k ní přinesl/a ultrazvukové duplexní vyšetření žilního systému, které není starší 1 roku. Pokud máte k Vašemu onemocnění již v minulosti provedeno nějaké vyšetření, a nebo jste již prodělal/a některý z výkonů na žílách (sklerotizace, klasická operace), pak budeme rádi, pokud si s sebou ke konzultaci donesete dokumentaci od těchto zákroků. 

  3. Pokud jste objednáni na rozšířenou vstupní konzultaci, tak ta trvá přibližně 30 min, a během ní provádíme nejen kompletní fyzikální vyšetření a anamnézu (obsah základní vstupní konzultace), ale i podrobné duplexní ultrazvukové vyšetření problematické končetiny se zaměřením na povrchový i hluboký žilní systém. Na základě toho pak s Vámi prodiskutujeme a vysvětlíme možnosti léčby a budete mít možnost se přímo po vyšetření rozhodnout, zda nějaký z navrhovaných výkonů podstoupíte. 

    Konzultace jsou prováděny erudovaným cévním chirurgem specializovaným na žilní chirurgii. Při základní vstupní konzultaci Vám poradíme a předáme kontakty na spolupracující angiology a flebology v Brně i dalších městech, na které se budete moci obrátit ohledně objednání ultrazvuku. Toto vyšetření není podmínkou, ale spíše pomůckou a výhodou při naší konzultaci. 

  4. Naše zařízení nemá smlouvu se žádnou zdravotní pojišťovnou, z tohoto důvodu je zpoplatněna veškerá činnost dle ceníku (je uveden na našich www stránkách). Základní konzultace je levnější, ale při rozšířené konzultaci, která je dražší, máte rovnou provedeno i ultrazvukové vyšetření žil.

  5. Pokud jdete na kontrolu, případně na sklerotizaci, nezapomeňte si s sebou vzít kompresní stehenní punčochy II. kompresní třídy.