VASCUMED s.r.o.
Centrum žilní chirurgie

Přívrat 1963/30
616 00 Brno

Tel.: +420 725 861 000
Email: info@krecove-zily.com

Radiofrekvence žil (RFA)

Technika radiofrekvenční ablace žil (VNUS™  Closure Fast)

Zákrok technikou VNUS se provádí ambulantně. Lékař pomocí ultrazvuku umístí do postižené žíly skrze malý otvor v kůži katetr. Katetr je napájen energií radiové frekvence (RF), která zahřívá žilní stěnu. Dodáváním tepelné energie se žilní stěna smršťuje a dochází k úplnému uzavření žíly. Po jejím uzavření se tok přesměruje do ostatních nepostižených žil.                      

 

Po zákroku se na místo zavedení katetru aplikuje jednoduchý obvaz a případně lze ještě použít kompresi, která bude podporovat hojení. Lékař vám může doporučit, abyste chodili, a abyste se po určitou dobu zdrželi dlouhodobějšiho stání na místě a namáhavých aktivit. Pacienti se po zákroku VNUS™ typicky vrací ke svým běžným činnostem po 3 - 7 dnech.

 

Hlavní výhody zákroku VNUS™ Closure Fast:

• úleva od příznaků

• lokální anestézie

• návrat k běžným činnostem do 3 – 7 dnů

• dobrý kosmetický výsledek při minimalním nebo žádném vzniku jizev, modřin či otoků

 

Na jakém principu pracuje radiofrekvenční sonda ?

Radiofrekvenční sonda pracuje obdobně jako mikrovlnná trouba na základě vysokofrekvenčních elektromagnetických vln. Křečové žíly jsou tepelně uzavřeny pomocí radiofrekvenční energie vyzařované sondou, která je zavedena do žíly a pomalu po úsecích vytahována z těla. Základem metody je zavedení pracovní sondy z vpichu u kotníku nebo pod kolenem do povrchních žilních kmenů až do třísla. Při jejím postupném vytahování je na žilní stěnu rovnoměrně přenášena tepelná energie - dochází k okamžitému smrštění a zatavení žíly. V pooperačním období se žíla přemění ve vazivový pruh. Zákrok trvá několik minut, je velmi šetrný a nebolestivý - proto jej s úspěchem provádíme ambulantně.

 

Proč je operace radiofrekvenční sondou šetrnější než jiné metody ?

Sonda radiofrekvenčního přístroj pracuje s pracovní teplotu, která je několikrát nižší než u laserové operace. Tepelné poškození okolních tkání, nervových vláken, podkoží a kůže je tak velmi málo praděpodobné. Speciální zakončení sondy  a způsob jejího užití (po segmentech v definovaných časových úsecích) umožňuje rovnoměrné působení energie na žilní stěnu, a tím je dosažena větší přesnost uzavření křečové žíly. Výkon je šetrný pro okolní tkáně a chirurg má nad průběhem celého výkonu plnou kontrolu.
 
 

Jedná se skutečně o tak šetrnou a bezpečnou metodu ?

Na rozdíl od tradiční operace, při které je povrchový žilní kmen vytržen z těla ven, je uzavřená žíla při této metodě zachována na místě a postupně se přemění ve vazivový pruh. Výkon je tím mimořádně šetrný, velmi bezpečný a pacienti jej dobře snáší. Po výkonu vznikají jen minimální hematomy, nepříjemné pocity a bolestivost jsou minimalizovány. Je možný rychlý návrat k běžné pracovní činnosti a zpravidla pouze krátkodobá nebo žádná pracovní neschopnost. Léčbu provádíme ambulantně, pacient vstává z lůžka ihned  po výkonu. Radiofrekvenci žil je většinou nutné doplnit o zákrok, při kterém jsou odstraněny boční drobné žilní větve. K jejich odstranění používáme jemnou operační techniku - flebektomii, při které křečové žíly odstraňujeme speciálními háčky z drobných vpichů a řezů o velikosti 2 - 5 mm, které není třeba šít.

Copyright © 2009 Centrum žilní chirurgie
Tvorba www stránek  MACHIN.cz, webhosting  forpsi.com


Plastická-chirurgie.info VASCUMED s.r.o. - Centrum žilní chirurgie
se specializuje na zákrok Léčba křečových žil (varixů)
na portálu Plastická-chirurgie.info
VASCUMED s.r.o. - Centrum žilní chirurgie portál o plastické chirurgii