VASCUMED s.r.o.
Centrum žilní chirurgie

Přívrat 1963/30
616 00 Brno

Tel.: +420 725 861 000
Email: info@krecove-zily.com

Konzervativní léčba

Konzervativní léčba je základem léčby a měla by se zahájit při objevení prvních příznaků žilní nedostatečnosti. Pomáhá v odstraňování příznaků a předchází zhoršení, nemá však vysloveně léčebný efekt ve smyslu odstranění křečových žil.

Spočívá především v :

 

1. nošení kvalitních kompresních zdravotních punčoch, jejichž délku a stupeň komprese určí lékař při vyšetření. Účinnost léčby je v jejich trvalém používání. Získat je můžete na předpis s úplnou nebo částečnou úhradou u smluvních pojišťoven vždy jednou za 1/2 roku, lze je i volně zakoupit v prodejnách zdravotnických potřeb. Denní nošení punčoch až do doby operace je tou nejlepší prevencí možných komplikací, jako je třeba zánět žil. Zdravotní punčochy můžete nosit i po operaci, ale nemusí se už nosit stále, na místě jsou při statickém zatížení vlivem dlouhého stání či sezení a u žen v období několika dní před a v prvních dnech menstruace, vhodné jsou i po sklerotizační léčbě a miniinvazivních ambulantních výkonech na žilách.

 

Konzervativní léčba

2. medikamentózní léčba je další možností konzervativního postupu. Je třeba si však uvědomit, že žádné léky v jakékoliv podobě nemohou křečové žíly vyléčit ani je odstranit. Léky podáváme léčebně v případě obtíží a bolestí, a také při léčbě zánětů žil. Jako léčebně-preventivní opatření se indikují různé preparáty v léčebných kúrách, vhodné jsou spíše v letních měsících, kdy teplé počasí brání nošení zdravotních punčoch. Na trhu je v současné době řada těchto přípravků (volně prodejných i vázaných na recept), ale jen u některých z nich byl ve velkých studiích prokázán vliv na žilní stěnu a tedy jejich účinnost.

Copyright © 2009 Centrum žilní chirurgie
Tvorba www stránek  MACHIN.cz, webhosting  forpsi.com


Plastická-chirurgie.info VASCUMED s.r.o. - Centrum žilní chirurgie
se specializuje na zákrok Léčba křečových žil (varixů)
na portálu Plastická-chirurgie.info
VASCUMED s.r.o. - Centrum žilní chirurgie portál o plastické chirurgii